ELEKTRİK PİYASASI

A

Süreçler

  • Gün İçi Piyasası sürekli devam eden bir piyasa olup, Gün İçi Piyasasına fiziksel teslimattan 60 dakika öncesine kadar teklif verilebilir, verilen teklifler güncellenebilir, iptal edilebilir veya pasif yapılabilir.
  • Gün İçi Piyasası işlemleri saatlik bazda gerçekleştirilir. Gün İçi Piyasası işlemleri 00:00’da başlayıp ertesi gün 00:00’da sona erer. Gün İçi Piyasasında ertesi güne ait teklifler, Gün İçi Piyasası açılış zamanı olan saat 18:00’den sonra verilebilir.
  • Gün İçi Piyasasına teklif verilebilmesi için Gün İçi Piyasası açılış zamanından önce saat 11:00 ve 17:00’de olmak üzere iki kez teminat kontrolü yapılacaktır. Saat 11:00 kontrolünde piyasa dışında kalmış olan katılımcılar teminatlarını 17:00’ye kadar tamamlamaları durumunda 17:00’deki teminat kontrolünden sonra Gün İçi Piyasasında teklif verebileceklerdir.
  • Gün İçi Piyasasına verilen teklifler Gün Öncesi Piyasasında olan tek oturumlu ihaleden farklı olarak anlık olarak değerlendirilecek ve karşı yöndeki tekliflerle karşılaştırılacaktır.
  • Gün İçi Piyasasına verilen tekliflerin durumu anlık olarak GİP Uygulaması üzerinden görüntülenebilir.

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri

STATUS-COMPLETED