A

YÖNETİM KURULU

1966 yılında Gaziantep’te doğan Abdullah Tancan, ilk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladıktan sonra, 9 Eylül Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1988 yılından itibaren Gaziantep PTT Başmüdürlüğünde Mühendis, Şahinbey Telefon Müdür Yardımcısı ve Şehitkamil Telefon Müdürü olarak görev yapan Tancan, 1997 yılından itibaren TEDAŞ Gaziantep Müessese Müdürlüğü’nde Planlama Etüt ve Proje, Müşteriler, Müessese Müdürlüğü ve Yönetim Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2004 yılından itibaren Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nde Genel Müdür Yardımcısı, TEDAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Elektrik Dağıtım Şebekeleri Rehabilitasyon Projesi Uygulama Birim Başkanı görevlerinde bulunduktan sonra, 2010 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na Kurul Üyesi olarak atanmış ve 2016 Ocak ayına kadar bu görevine devam etmiştir. 2016 yılı Ocak ayından itibaren T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı görevini sürdüren Tancan, 23/07/2018 tarihinde, 2018/34 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı “Bakan Yardımcılığı” görevine atanmıştır. 22/10/2018 tarihi itibarıyla Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine seçilen Abdullah Tancan, evli ve 5 çocuk babasıdır.

1975 yılı İspir/Erzurum doğumlu,1996 yılı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kariyerine serbest avukatlık ile başladıktan sonra Devres Hukuk Bürosu ve Zorlu Holding A.Ş.'de devam etmiştir. 2010 yılında Çalık Holding A.Ş bünyesine katılan Yazar, Çalık Enerji İşleri Hukuk Direktörlüğü'nün yanı sıra, Çalık YEDAŞ ve ARAS EPAŞ'ın Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 12.01.2016 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine atanmıştır. 22.03.2016 tarihinde yapılan Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. ( EPİAŞ) Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Tahsin Yazar evli ve iki çocuk babasıdır.

1974 yılında Denizli’de doğan Himmet Karadağ, 1991 yılında Antalya Lisesi’ni bitirdi. Aynı yıl Gazi Üniversitesi İşletme ve İktisadi Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne giren Karadağ, 1995 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise 2010 yılında Exeter Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Himmet Karadağ, iş hayatına 1998 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü’nde Gelir Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1999-2002 yılları arasında Hesap Uzmanları Kurulu Başkanlığı’nda Hesap Uzman Yardımcısı, 2002-2005 yılları arasında ise Hesap Uzmanı olarak çalıştı. 2005-2006 yılları arasında Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Başkan Danışmanı, 2006-2008 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev yapan Karadağ, 2009-2011 yılları arasında Hesap Uzmanları Kurulu Başkanlığı’nda Baş Hesap Uzmanlığı ve Grup Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Himmet Karadağ, 2011-2012 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2012 yılından itibaren Sermaye Piyasası Kurulu’nda Kurul Üyeliği görevini üstlendi ve 1 Ocak 2016 tarihinde de Kurul Başkanvekili oldu. Himmet Karadağ, 1 Nisan 2016 tarihinde Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Karadağ, evli ve 4 çocuk babasıdır.

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından mezun olan Muhammed Mahmut ER sonrasında Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Güvenliği Mühendisliği üzerine Yüksek lisans eğitimini bitiren ER, profesyonel iş hayatına 2004 yılında otomasyon sistemleri sistem danışmanı olarak başladı. 2007 yılında, Türkiye’nin ilk web tabanlı ERP firmasında Yazılım Geliştiricisi olarak kariyerine devam etti. ERP, MRP, CRM, PMS, CMS, PAM, LMS modüllerinde Uzman Yazılım Geliştirici, Sistem Analisti ve Proje Yöneticisi olarak 20 den fazla e-dönüşüm projesinde görev aldı. 2010 yılında güvenlik sektöründe çalışmaya başlayıp firma bünyesinde farklı birimlerin yöneticiliğini üstlendi. 2016 yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda Başkan Danışmanı olarak görev aldı. Burada Proje Yönetim Ofisi ve BTK Akademinin kurulması ile ilgili çalışmalar yürüttü. 2018 yılında Türkiye’nin enerji güvenliği için büyük önem arz eden SGOM projesinin koordinasyon görevini devraldı. 2018 yılı sonundan bu yana Hazine ve Maliye Bakanlığında Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Bakan Danışmanlığı görevini yürüten ER, 18.01.2019 tarihinde EPİAŞ Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Muhammed Mahmut Er evli ve iki çocuk babasıdır.

1974 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Ekonomi bölümlerinde tam burslu olarak öğrenim gördü, Ekonomi Bölümünden lisans (2000), Leeds Üniversitesi (İngiltere) Business School’da Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisans (2008), Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü, Muhasebe ve Finansman anabilim dalında doktora (2017) derecelerini aldı. Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman (2001-2010), Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı (2010-2012), Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi (2009-2013) olarak görev yaptı. Hâlen, Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.’de Sermaye Piyasası, Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Yönetim Koordinatörü, kuruluşundan itibaren de Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.’de C Grubu payları temsilen Yönetim Kurulu Üyesidir. Dr. Bostancı, evli ve iki çocuk babasıdır.

1985 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesini bitirdi. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl içerisinde Hitit Menkul değerlerde çalışmaya başladı. 1992-1994 yılları arasında Türk Eximbank Hazine ve Finansman Bölümünde çalıştı. Daha sonra 1994-1998 yılları arasında NY Institute of Technology (Old Westbury) de MBA derecesi aldı ve aynı dönemde Merrill Lynch Private Clientele Group bünyesinde staj ve Broadway Inc.,’de 2 yıl süresince çalıştı. 1998 yılında Türkiye’ye dönerek, Demirbank Hazine departmanında başladığı kariyeri daha sonra bu bankanın HSBC tarafından satın alınması ile HSBC bünyesinde 2004 yılına kadar devam etti. Bu süre içerisinde Uluslararası Sermaye Piyasaları, Hazine Satış ve Türev Ürünler masalarında çalıştı. 2004 yılında Kazakistan’da Central Asian Financial Advisory Services (CAFAS) da ortak ve yönetici olarak görev aldı. Bu süre içerisinde Orta Asya bankalarını risklerinin ve perfomansı sorunlu borçlarının ticaretini yaptı. Kazakistan’da yaşadığı 2008 yılına kadar, ortak olduğu BFV şirketi kanalı ile farklı şirketlerde yatırımcı ve yönetici olarak görev aldı. Bu şirketlerden bazıları; USTA (BASF Central Asia Construction Chemicals Inc.), BetonAta (Çiments Francais/Italcimenti Group), Galatafilm, Atastroy KZ… 2008 yılında yine yönetici ortak olarak EFT Türkiye’de başladığı görevini şirketteki hisselerini sattığı 2012 yılına kadar sürdürdü. Bu süre içerisinde EFT bünyesinde fiilen elektrik ticareti yaptı. 2009 yılında başlattığı girişim ile kurulan Enerji Ticareti Derneği (ETD) nin kurucu ve 2. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. ETD bünyesinde Toptan Piyasalar, Organize Piyasalar ve Talep Tarafı Katılımı Çalışma Grupları başkanlıklarını yürüttü. Halen ETD YK Başkan Vekilliği, Dragon Enerji Finansal Danışmanlık Hizmetlerinin yöneticisi ve EPİAŞ Yönetim Kurulu üyesi (C Grubu hisseleri temsilen) olarak görevlerine devam etmektedir.