ÜST YÖNETİM

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Ahmet Türkoğlu, iş hayatına aynı yıl Office 1 Superstore’da Mağaza Müdürü olarak başlamıştır. 1999-2003 yılları arasında CASIO Ofis Ürünleri Satış Müdürü; 2003-2009 yılları arasında Çalık Holding’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış ve 3 yıl görev yapmıştır. 2013-2015 yılları arasında OPET ve Regnum Hotels gibi şirketlerin içinde bulunduğu Öztürk Şirketler Grubu’nda CEO olarak görev yapmıştır. 2016 yılı başından itibaren Turkish Energy Company (TEC) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi ve 2017 yılı başından itibaren ise Turkish Petroleum International Company (TPIC) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Türkoğlu, 20 Haziran 2018 tarihinde Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) Genel Müdürü olarak atanmıştır. Türkoğlu, TEC Yönetim Kurulu, EUROPEX (Association of European Energy Exchanges)  Yönetim Kurulu ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyesidir. Aynı zamanda TOBB Enerji ve Doğal Gaz Sektör Meclisleri üyesidir. İleri düzeyde İngilizce bilen Türkoğlu, evli ve dört çocuk babasıdır.

1978 Ankara doğumlu olan Tamer Emre, Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Aynı bölümde Güç Sistemleri üzerine Yüksek Lisansını 2004 yılında, Hacettepe Üniversitesi, İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi ve Sayısal Yöntemler alanındaki Yüksek Lisansını 2014 yılında tamamladı. Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği alanındaki doktorası tez aşamasındadır. Enerji sektörüne enerji üretim tarafında GAMA Holding bünyesindeki Ticaret ve Turizm A.Ş.’de Dış Ticaret ve Satın Alma Uzmanı olarak başlayan Emre, Libya, Ürdün ve İrlanda Doğal Gaz Çevrim Santrali Projelerinin elektrik malzeme satın alma-lojistik faaliyetlerini yürütmüştür. Kamu sektörüne özelleştirme öncesi TEDAŞ Genel Müdürlüğü Elektrik Piyasa İzleme ve Değerlendirme Dairesi (EPİD) Başkanlığı’nda Mühendis olarak başlayıp, serbest elektrik piyasası hazırlık faaliyetlerinde görev almıştır. Daha sonra TEİAŞ bünyesindeki Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi’nde göreve başlayan Emre, ilk uzlaştırma dönemi öncesinde çalışan kurucu ekipte görev alma şansı yakalamıştır. 8 yıl boyunca burada çeşitli görevlerde bulunmuş, sonrasında kısa süre Tezgahüstü Elektrik Piyasası işletmecilerinden birinde yöneticilik yapmış ve ardından danışmanlık sektörüne geçiş yaparak PwC’de çalışmaya başlamıştır. Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketleri arasında (Big-Four) anılan bu uluslararası ağ şirketinde beş yıl boyunca enerji ve altyapı sektörü oyuncularına danışmanlık hizmeti veren Emre, 2019 yılında elektrik dağıtım sektöründe Kazancı Holding bünyesindeki Çoruh ve Fırat EDAŞ’ta Direktör olarak görev almıştır. Kariyeri boyunca güç sistemlerinin üretim-iletim-dağıtım alanlarında ve piyasa faaliyetlerinde birçok projenin yönetimini yapmış ve 10 Mayıs 2021 tarihinde Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) Piyasa Operasyonları Direktörü olarak atanmıştır. Çok iyi derecede İngilizce ve Rusça bilen Emre, evli ve 1 çocuk babasıdır.

1961, Sürmene - Trabzon doğumlu olan Avni ÇEBİ, İlk orta lise tahsilini Kücükçekmece'de tamamladı. 1985 Yılında Yıldız Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Bölümünde, Yönetim ve Organizasyon dalında Yüksek Lisans programını, 2001 yılında bitirdi. Lisans eğitimini bitirdikten sonra yurtdışına İngilizce öğrenmek amacıyla gitti ve 2 sene orada bulunduktan sonra Türkiye'ye dönerek bilişim sektöründe yönetici olarak çalıştı. 1992'de kendi iş yerini kurarak, 5 yıl Orbim Bilgisayar'da çalıştı. 1997 yılında İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İGDAŞ)’nde Elektronik Sistemler Müdürü olarak göreve başladı. Daha sonra Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev aldı. Görevi sırasında İGDAŞ da SCADA' dan IP telefona, Çağrı Merkezi kurulmasından, telsiz haberleşmesinin geliştirilmesine, Akıllı Sayaçtan birçok yazılım uygulamasının devreye alınmalarını içeren Bilgi ve Haberleşme Teknolojileri projelerinin gerçekleşmesini sağladı. 2012 de İGDAŞ' dan ayrıldıktan sonra 5 yıl özel sektörde danışman ve üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.  Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) bünyesinde başta şehirleşme konusunda olmak üzere, enerjiden madenciliğe, tarım ve gıdadan sanayi ve teknolojiye, eğitimden istihdamın arttırılmasına kadar farklı konularda yerel yönetimler, üniversiteler, kamu kurumları ve STK lar ile birlikte sempozyum ve paneller düzenlenmesine öncülük etmiştir. Mimar ve Mühendis dergisinde değişik konularda yazıları yayınlamıştır. Özellikle şehirleşme konusunda çeşitli dergi ve gazetelerde söyleşileri yayınlanmıştır. Çebi’nin şehirleşme konusunda yazılmış “Merhametli Şehirler” adlı bir kitabı da bulunmaktadır. Mimar Mühendisler Grubunun üyesi olan Avni Çebi, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İstanbul Şubesi'nin 31. Dönem yönetiminde Genel Sekreter olarak görev yapmıştır. 2009-2013 yılları arasında 2 dönem  MMG’nin Genel Başkanlığını yapmıştır. Çebi iyi derecede İngilizce ve orta seviyede İspanyolca bilmekte olup evli ve 3 çocuk babasıdır. 2017 yılının Mart ayından itibaren Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.’de Genel Müdür Danışmanı olarak görev yapmakta, aynı zamanda Strateji Geliştirme Direktörlüğü görevini vekâleten yürütmektedir.

1976 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Uçansoy, çalışma hayatına 2000 yılında Netsis A.Ş.’ de Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri Proje Danışmanı olarak başlamıştır. 2002 yılında Nuh Panel Yapı Elemanları A.Ş.’ de Proje Yöneticisi ve Mali Analist ardından 2005 yılında Nuh Grup A.Ş.‘ de grup şirketlerinden sorumlu Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev yapmıştır. 2008 yılından itibaren Çalık Holding Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde Finansal Uygulamalar Danışmanı, Proje Yöneticisi, İş Çözümleri biriminde, Müdür ve Proje Müdürü görevlerini üstlenmiştir. Bu süreçte grup şirketleri ve 7 ana sektörde birçok stratejik projeyi tamamlamıştır. 2018 yılından itibaren Enerji Piyasaları İşletme A.Ş’ de (EPİAŞ) Genel Müdür Danışmanı olarak çalışmaya başlayan Uçansoy, iş yaşamında, kurumsal kaynak planlama uygulamaları, proje yönetimi, bt operasyonları yönetimi, finansal sistemler uyarlama, tasarım,  finansal yönetim, bütçe yönetimi, telco, enerji/utilities, sap uygulamaları, kaynak planlama konularında deneyime sahiptir ve aynı zamanda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) dir. Mehmet Uçansoy, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde ve yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Kurumlardaki dijital dönüşümün stratejik karar alma üzerine etkileri” konulu tezi ile tam puan ve bölüm birincisi olarak tamamlamıştır.  İstanbul Teknik Üniversitesi, Yazılım Programlama, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Bilgi Teknolojileri Programı, Bahçeşehir Üniversitesi Proje Yönetimi Profesyoneli programlarına katılmış olan Uçansoy, İstanbul Ticaret Üniversitesi doktora programında tam burslu olarak eğitimine devam etmektedir.  Uçansoy 1 Kasım 2020 tarihi itibarıyla EPİAŞ Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak atanmıştır.  İleri düzeyde İngilizce bilen Uçansoy, evli ve bir çocuk babasıdır.

1975 yılında Kocaeli-Gölcük’te doğan Mehmet Haluk Yılmaz 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme  bölümünden mezun olmuş ve aynı yıl  Kuveyt Türk Katılım Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak iş hayatına başlamıştır.  2003 yılında  Çalık Holding bünyesine katılan  Yılmaz, Stratejik Planlama Müdürü, Satış ve Pazarlama Grup Müdürü ve Marka Direktörü olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Türk Telekom’da danışman olarak çalışmaya başlayan Mehmet Haluk Yılmaz, daha sonra  Strateji Risk Yönetimi Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. İş hayatında özellikle iç denetim, risk yönetimi, stratejik yönetim, sermaye piyasaları, marka, satış ve pazarlama konularında deneyime sahip olan Mehmet Haluk Yılmaz 15 Ekim 2018 tarihi itibarıyla Enerji Piyasaları İşletme AŞ’de direktör olarak atanmıştır. İleri düzeyde İngilizce bilen Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

1967 yılında Of’ta doğan Ramis KULAK, ilk ve orta öğrenimini Mersin’de tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Maliye Bakanlığınca açılan sınavda başarılı olarak; Hesap Uzmanları Kurulunda Hesap Uzman Yardımcısı olarak mesleki kariyerine başladı. Hesap Uzmanları Kurulu bünyesinde; başta vergi, muhasebe ve finans konuları olmak üzere diğer tüm mali konularda teorik ve pratik eğitimler alarak üst düzey vergi ve muhasebe denetimi, soruşturma, vergi ve kara para inceleme çalışmaları yaptı. 2002 yılında bir yıl süreyle İngiltere’de dil eğitimi, etüt ve incelemelerde bulundu. 2004 yılında yine Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak İdari göreve başladı. Muhasebat Genel Müdürlüğünde başta Döner Sermayeli İşletmeler olmak üzere Bilgi İşlem donanım teknolojileri, personel yazılımı, muhasebe yazılımı ve merkez uygulamaları yazılımı ile Genel Müdürlük personel işlemleri, bütçe, harcama, donatım, yayın ve doküman yönetimi sisteminden sorumlu yönetici olarak görev aldı. 2006 yılında Milli Piyango İdaresi Özelleştirme İhale ve Değerlendirme Komisyonu üyesi olarak yaklaşık bir yıl süreyle Maliye Bakanlığı Temsilcisi olarak çalıştı. 2007 yılında Kazakistan’da Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk – Kazak Üniversitesinin Türk tarafı olarak hesap ve işlemlerinin denetiminde bulundu. 2008 yılında bir yıl süreyle Maliye Bakanlığı “Bakanlık Etik Komisyonu Üyesi” olarak çalıştı. 2011 yılında Genel Müdür yardımcısı iken Devlet memurluğundan da istifa edip Maliye Bakanlığından ayrıldı. Türk Hava Yolları AO’nın ikinci uçak bakım şirketi olarak kurduğu Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon Merkezi AŞ’ne (HABOM AŞ) ilk yönetici olarak atanarak özel sektördeki mesleki kariyerine başladı. HABOM AŞ’de Mali ve İdari İşler ile Personelden sorumlu Direktör ve aynı zamanda Genel Müdür vekili olarak yaklaşık iki yıl görev aldı. 2013 yılında Türk Hava Yolları AO’nın MNG Teknik AŞ’ni satın alması ve HABOM AŞ ile birleştirmesi sonrasında yeni Şirkette (THY HABOM AŞ) Tesis Bakım ve İdari İşler Başkanı olarak görev aldı. Aynı zamanda bir müddet İnsan Kaynakları Başkanlığını da vekaleten yürüttü. Yeminli Mali Müşavir (YMM) ve Bağımsız Denetçi olan Ramis KULAK 2015 yılı itibarıyla şirketimizin Finans ve Destek Hizmetleri Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

1973 Yılında Sivas ta doğdu.İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamladı.1991 Yılında Selçuk Anadolu Lisesi Almanca Bölümünden mezun oldu. 1997 Yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1998 Yılında stajını tamamladı Avukatlık yapmaya başladı.2004-2006 Yılları arasında Sivas Barosu Denetim Kurulu Başkanlığı yaptı.2004-2006 Yılları arasında Yönetim Kurulu üyesi seçildi.2004-2006 Yılları arasında Baro Genel Sekreterliği yaptı. 2012 Yılında yapılan genel kurulda Sivas Barosu Başkanlığına seçildi. 2014 Yılında yapılan genel kurulda ikinci kez Sivas Barosu Başkanlığına seçildi.Baro Başkanlığı sürecinde T.C. Adalet Bakanlığı ve Türkiye Barolar Birliği arasında kurulan Koordinasyon ve Çalışma Komisyonlarında görev aldı. Kent Konseyi üyeliği yaptı.Yeni Avukatlık Yasası hazırlık çalışmalarına katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı-Sivas Barosu ortak projesi olarak Baro Mensuplarına, Baro Çalışanlarına ve Adliye mensuplarına sertifikalı Osmanlıca Kursları düzenledi. Dört Eylül Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kuruluş çalışmalarına komisyon üyesi olarak katıldı. 2015 Yılında İSTAC (İstanbul Tahkim Merkezi) Genel Kurul Üyeliğine seçildi. Uzun yıllar bir çok kamu kurumu ve özel sektör kuruluşlarına hukuki danışmanlık ve sözleşmeli avukatlık hizmeti verdi. Çocuk İşçiliği ile Mücadele, Onarıcı Adalet ve Suçluların Topluma Kazandırılması, Hasta ve Hekim Hakları, Kadına Karşı İşlenen Şiddet gibi bir çok konuda Ulusal sunumlar yaptı. Sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol üstlendi. Sivil toplum kuruluşlarında ve spor kulüplerinde yöneticilik yaptı. 2015 Yılında sürdürmekte olduğu Sivas Baro Başkanlığından istifa etti. Evli ve 3 Çocuk babasıdır.