ELEKTRİK PİYASASI

A

İkili Anlaşmalar

  • Uzlaştırmaya esas ikili anlaşma miktarı, katılımcıların, belli bir uzlaştırma dönemi için aynı teklif bölgesinde almayı ya da satmayı PYS’ ye bildirdiği elektrik enerjisi miktarıdır.
  • İki katılımcı arasında yapılan ikili anlaşmalar günlük (24 uzlaştırma dönemi) olarak PYS’ ye kaydedilir.
  • İkili anlaşma bildirimlerinin uzlaştırmaya esas hale gelebilmesi için; teslim gününden önceki gün saat 17.00 itibarıyla her bir uzlaştırma döneminde karşılıklı yapılan bildirimlerin birbirine karşıt yönlü ve eşit miktarlı olması gerekmektedir. Bildirimlerin birbiri ile örtüşmesi halinde anlaşmanın durumu onaylı olarak görüntülenecektir. Aksi halde anlaşma geçersiz olacak ve uzlaştırmaya esas olmayacaktır.
  • İkili anlaşma bildirimleri 60 gün sonrasına kadar girilebilmektedir. Fakat girilen ikili anlaşmanın uzlaştırmaya esas hale gelmesi için, teslim gününden önceki son iş günü saat 17.00 itibarıyla sistemde onaylı olarak görüntülenmelidir.
  • İkili anlaşma bildirimlerinin uzlaştırılması Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği Madde 87, Madde 88, Madde 89, Madde 112 uyarınca gerçekleştirilmektedir.

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri

STATUS-COMPLETED