Haberler

12. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi’nde konuşan EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu: Tüm ülkeler emisyonlarını azaltmak için çalışıyor. Türkiye’de yenilenebilir enerji yatırımlarıyla bu çalışmalara katkı sağlıyor.

 Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği TÜREB’in bu yıl 12. sini düzenlediği Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi TÜREK ‘de gerçekleştirilen “Yenilenebilir Enerjinin Geleceğinde Elektrik Piyasası ve Karbon Ticareti” başlıklı panelde konuşan EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu “Karbon piyasası çalışmalarının tamamlandığını ve bu konuyla ilgili mevzuatın beklendiğini ifade etti.
Tüm ülkelerin karbon emisyonlarını azaltmak için çalıştıklarını sözlerine ekleyen Türkoğlu “Türkiye yenilenebilir enerji yatırımlarıyla dünyadaki emisyon azaltımı çalışmalarına katkı sağlıyor.” dedi.

EPİAŞ bünyesinde tamamen yerli ve milli kaynaklarla hayata geçirilen YEK-G ile ilgili de katılımcıları bilgilendiren Türkoğlu: “YEK-G sertifikası Avrupa Birliği ülkelerine göre daha ucuz ve maliyet olarak daha avantajlı. Bu kapsamda herkesin bu sorumluluğu düşünerek YEK-G belgesi almasını özellikle tavsiye ediyorum.” dedi.

TÜREB Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Erinç Kısa’nın moderatörlüğünü yaptığı panele EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu’nun yanısıra AKSA Elektrik Genel Müdürü Murat Kirazlı, SMART PULSE CEO’su Önder Akar ve Sekans Enerji Kurucu Ortağı Sıla Duran katıldı.

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri

STATUS-COMPLETED