Haberler

EPİAŞ, Türkiye – Azerbaycan 3. Enerji Forumu’nda Enerji Piyasalarını anlattı

Azerbaycan’a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde düzenlenen  Türkiye – Azerbaycan  3. Enerji Forumu’nun ikinci gününde yapılan “Nahçıvan’ın Yeşil Enerji Potansiyelinin Türkiye ve Avrupa Pazarlarına İhracatı Fırsatları” oturumuna EPİAŞ Strateji Geliştirme Direktörü Avni Çebi konuşmacı olarak katıldı

Çebi, konuşmasında Türkiye ve Azerbaycan’ın  iki devlet – tek millet olduğunu belirterek, Azerbaycan’ın sadece hidrokarbonda değil yenilenebilir enerjide de iyi bir konuma gelebileceğini ifade etti.

Konuşmasının devamında EPİAŞ bünyesinde işletilen piyasalar, EPİAŞ’ın finansal risk yönetimi,   EPİAŞ’ın YEKDEM’deki  rolü ve  YEKDEM sürecinin fazlarına değinen ÇEBİ,  Enerji piyasalarının gelişiminde destek mekanizmalarının öneminden bahsederek, teşviklerin iyi kullanılması durumunda  kapasite gelişiminde nasıl etkin bir rol oynayacağını  Türkiye örneği üzerinden anlattı. 

28 – 29 Eylül tarihlerinde düzenlenen toplantı her iki ülkeden enerji konusunda  üst düzey yetkililerinin katılımıyla devam ediyor.

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri

STATUS-COMPLETED