Haberler

Genel Müdür Türkoğlu: “İTEP’i Doğal Gaz Piyasası’nda da Uygulayacağız”

4.Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi’nin (ISTRADE 2019) ikinci gününde gerçekleşen “Bölgesel Doğal Gaz Ticareti” panelinde konuşma yapan EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, ileri tarihli ürünlerin geliştirilerek İTEP modelinin doğal gaz piyasasında da vadeli ürünlerin hizmete açılması için çalışmalar yapıldığını ve bu konuyla ilgili olarak Bakanlıkla ve EPDK ile temas halinde olduklarını söyledi.

Piyasaların güvenilir, şeffaf ve adil olması hedefiyle EPİAŞ’ın adımlarını attığını dile getiren Türkoğlu, bu amaçla Şeffaflık Platformu’nun önemini vurgulayarak doğal gaz piyasası verilerinin de Şeffaflık Platformu’nda yayınlandığını belirtti. 

Türkoğlu, konuşmasında “BOTAŞ, baş döndürücü çalışmalar yaparak, bağlantı kapasitesini arttırdı, FSRU ve yer altı depolama çalışmaları ile hem arz güvenliği artırıldı hem de ticaret merkezi olunması için gerekli alt yapılar oluşturuldu. Keza EPDK da sürekli olarak gerekli düzenlemeler yaptı.” ifadelerini kullandı.

Türkoğlu ayrıca “EPİAŞ olarak piyasada fiyatı oluşacak bütün ürünlerin spot ve vadeli, bizim bünyemizde işlem görmesini isteriz” diyerek düşüncelerini ifade etti. 

İki gün süren etkinlikte “enerji piyasalarında finansman, bölgesel doğal gaz ticareti, elektrik piyasalarında ticaret ve perakende” konuları da konuşuldu.

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri

STATUS-COMPLETED