Haberler

GÖP Özgün Matematiksel Model Yarışması Sonuçlandı

EPİAŞ Ar-Ge Merkezi bünyesindeki “EPİAŞ Enerjik” tarafından düzenlenen Gün Öncesi Piyasası Özgün Matematiksel Model Yarışması ödül töreni bugün gerçekleşti.

Ödül töreninde açılış konuşmasını yapan Genel Müdür Ahmet Türkoğlu, EPİAŞ’ın teknolojik gelişmeleri her zaman takip ettiği ve enerji sektörünün gelişmesi için çalıştığını ifade ederek buna en güzel örneğin ilk inovasyon merkezi olma özelliği olan “EPİAŞ Enerjik” olduğunun altını çizdi.

Bundan sonra da EPİAŞ Ar-Ge Merkezi bünyesinde bu tür yarışmaların devam edeceğini dile getiren Türkoğlu, “Teknolojinin ilerlemesi, gelişmesi fikir alışverişi ve rekabetle olur. Biz de bu yarışmayla tatlı bir rekabet ortamı oluşturduk. Ümit ediyorum bu yarışmaların sayısı artacak. Fikri olan herkese teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.

Yarışma sürecinde iki adet bilgilendirme sunumu (Webinar) gerçekleştirilmiştir. 89 tane takım ön kayıt yaptırmış ve bu takımlar içerisinden beş tanesi model teslimi gerçekleştirmiştir.

Enerji sektöründeki yenilikçi fikirlerin gelişimini desteklemek ve yeni teknolojik çözümleri birlikte geliştirmek amacıyla çalışmalarına devam eden EPİAŞ Enerjik’in özel sektör ve akademisyen ağırlıklı değerlendirme heyeti yarışmacıların sundukları model dosyaları ve yaptıkları sunumları modellerin özgünlüğü, modellerin ürettikleri çözümlerin kalitesi kriterleri çerçevesinde değerlendirildi.

Değerlendirme Heyeti Başkanlığını EPİAŞ Bilgi Teknolojileri Direktörü Mustafa Kayırıcı’nın yaptığı yarışma sonucunda ödüllerini alanlara ve değerlendirme heyeti üyelerine plaket takdim edildi.

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri

STATUS-COMPLETED