Haberler

Özbekistan Heyeti EPİAŞ’ı Ziyaret Etti

Türkiye’nin enerji sektörünü yapılandırma ve geliştirmede gösterdiği başarı hakkında Özbekistan Hükümeti’nin bilgilendirilmesi amacıyla Türkiye’de bulunan ve Bu amaç doğrultusunda Türkiye’de ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile toplantılar gerçekleştirecek olan 16 kişilik üst düzey Özbek Heyeti EPİAŞ’ı ziyaret etti. Özbekistan Enerji Şirketi Uzbekenergo ve Ekonomi, Finans, Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı ile Dünya Bankası temsilcilerinden oluşan Heyet gerçekleştirdikleri teknik ziyaretler kapsamında EPİAŞ’ta düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.

Şirketimiz faaliyetleri ve Türkiye enerji piyasaları hakkında bilgi edinmek ve ilişkileri geliştirmek adına, 11 Şubat Pazartesi günü gerçekleşen ziyaret sırasında katılımcılara EPİAŞ ve Türkiye enerji piyasa modeli hakkında bir bilgilendirme yapıldı.

Toplantı süresince EPİAŞ Yöneticileri tarafından Türkiye Elektrik Sektörü, EPİAŞ’ın sektördeki yeri ve faaliyetleri, EPİAŞ tarafından işletilmekte olan spot Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları ile EPİAŞ’ın kullandığı yazılım altyapısı hakkında bilgi verildi.

EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu yaptığı açılış konuşmasında heyeti ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Özbekistan’la enerji piyasalarına yönelik tecrübelerini paylaşmaktan ve destek olmaktan mutluluk duyacağını ifade etti.

Özbek Heyet Başkanı Jahongir Obidjonov Türkiye ile işbirliği içerisinde olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ve Özbekistan enerji piyasasının kurulması aşamasında gerçekleştirdikleri bu ziyaretin önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Dünya Bankası Enerji Uzmanlarından Maksudjon Safarov ise EPİAŞ’ın tecrübe paylaşımlarından ve desteklerinde dolayı teşekkürlerini ileterek bu ziyaretin kendileri için oldukça önemli olduğunu belirtti.

Üç saat süren toplantının sonunda Özbek Heyeti Başkanına ve katılımcılara hediyeleri takdim edildikten sonra toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri

STATUS-COMPLETED