DUYURULAR

A

Teklif Limitlerinin Belirlenmesi Hk.

Piyasa Katılımcılarının Dikkatine,

Piyasa katılımcılarının 2016 yılı içerisinde Gün Öncesi Piyasasına sunmuş oldukları saatlik maksimum alış ve/veya satış teklifleri, işletmedeki güçleri neticesinde yapılan incelemeler sonucunda, bazı üreticilerin işletmedeki güçlerinin çok üzerinde teklif limiti belirlediği, bazı tedarikçilerin 2016 yılı içerisinde saatlik maksimum saatlik alış ve satış tekliflerinin çok üzerinde limit belirlediği görülmüştür.

Söz Konusu Katılımcıların Gün Öncesi Piyasasında yapacağı işlemlerde maksimum alış ve satış limitlerini saatlik olarak yaptığı işlemler oranında belirlemesi, teklif girişlerinde olası bir yanlışlığı  (fat-finger) önleme konusunda piyasa katılımcılarının faydasına olacaktır.

Limitlerini Gün Öncesi Piyasasındaki işlemleri oranında belirleyen katılımcıların işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Teklif limitlerinin belirlenmesi işlemleri için https://www.epias.com.tr/duyurular/gun-oncesi-piyasasi-kullanici-bazinda-teklif-limitlerinin-belirlenmesi-islemleri-hakkinda adresindeki duyuru incelenmelidir.

Bilgilerinize sunarız.

ELEKTRİK PİYASASI DUYURULARI

FİLTRELE

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri