DUYURULAR

A

Mayıs 2016 Serbest Tüketici Hareketleri Ön Bildirimi Hakkında

Mayıs 2016 Serbest Tüketici Hareketlerine ilişkin ön bildirim yayınlanmıştır. Listelere Serbest Tüketici Listeleri menüsünden ulaşılabilir ve taleplerin durumu “Ölçüm Noktası Talep Ekranından” incelenebilir. Serbest Tüketici Listelerine ilişkin bilgiler Serbest Tüketici Ekranlarında Yapılan Değişiklikler linkte yer alan  dökümanda yer almaktadır.

Ölçüm Noktası Talep ekranından talep tipi Yeni Kayıt Çoklu Talep veya Tedarikçi Değişimi Çoklu Talep olan talepler seçilerek 22.04.2016 tarihi saat 17.00’a kadar 30/11/2015 tarihli duyuruda belirtilen formata uygun şekilde IA02 formlarının DGPYS talep ekranındaki güncelleme alanından yüklenmesi, IA02 formunun mevcut olmaması durumunda ise talebin yine 22.04.2016 tarihi saat 17.00’a kadar pasife alınması/geri çekilmesi gerekmektedir.

 

Ölçüm Noktası Kaydı Yapılmayan Yeni Serbest Tüketicilerin Talebine İlişkin;

 

Ölçüm Noktası kaydı mevcut olmadığı için süresi içerisinde talep edilemeyen tüketicilerin talepleri tarafımızdan gerçekleştirilmiş olup bu taleplerin mutlaka ilgili tedarikçiler tarafından kontrol edilmesi ve hatalı talep olması durumunda 22.04.2016 tarihi saat 17.00’a kadar geri çekilmesi gerekmektedir. İlgili serbest tüketici talepleri için IA02 formunun mevcut olmaması veya talebin hatalı olması durumunda oluşacak yasal sorumluluk tamamen ilgili tedarikçiye ait olacak ve listeler kesinleştikten sonra mevzuat gereği düzeltme yapılmayacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

ELEKTRİK PİYASASI DUYURULARI

FİLTRELE

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri