DUYURULAR

A

Nisan 2016 Serbest Tüketici Kesinleşmiş Listeler

Nisan 2016 dönemi Serbest Tüketici taleplerine ilişkin kesinleşmiş listeler, Serbest Tüketici İşlemleri alanındaki ST Kesinleşmiş Listeler menüsünde yayımlanmıştır.

2015 Yılında Limit Altında Kalan Tüketicilerin Portföyden Çıkarılması:

2015 yılı tüketim değerleri Kurul tarafından belirlenen serbest tüketici limiti olan 3600 kWh değerinin altında olan tüketicilerin PYS aracılığıyla tespit edilerek tedarikçilerin portföyünden çıkarılmasına ilişkin olarak EPDK’dan alınan 11.03.2016 tarih ve E.12400 sayılı yazı doğrultusunda 2015 yılı tüketimi limit altında olan serbest tüketiciler için tarafımızdan tahliye talebi verilerek tüketiciler portföyden çıkarılmıştır.

Görevli Tedarik Şirketleri ve Dağıtım Şirketlerinin Dikkatine

Portföyden çıkarılan dağıtımdan bağlı serbest tüketiciler, K1 Kategori C Dağıtım UEVÇB’leri altına aktif olarak atılacaktır. Bu nedenle dağıtım şirketlerinin Nisan 2016 döneminden itibaren portföyden çıkarılarak Görevli Tedarik Şirketlerine düşürülen serbest tüketici sayaç verilerini yüklemeye devam etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, Yeni serbest tüketici talepleri EDAŞ (PK) ekranları yerine K1 Görevli Dağıtım Şirketi karşı talep ekranlarına düşürülmektedir.

Sözleşmesiz Taleplere İlişkin Duyuru

Tedarikçiler tarafından portföylerinde yer alan serbest tüketiciler için ikili anlaşma yapmadan veya Enerji Alım-Satım Bildirim Formu imzalanmadan yapılan talepler (Sözleşmesiz Talepler) için 21.10.2015 tarihli Sözleşmesiz Talepler Duyurusunda belirtilen usule uygun olarak 04.04.2016 tarihi mesai bitimine kadar st@epias.com.tr adresine DGPYS’de kayıtlı bulunan yetkili elektronik posta adresi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.

ELEKTRİK PİYASASI DUYURULARI

FİLTRELE

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri