HABERLER

A

Ödüllü Optimizasyon Yarışmamızın Model Teslim Süreci Başladı

EPİAŞ Enerjik İnovasyon Merkezi’nin düzenlediği “Gün Öncesi Piyasası Özgün Matematiksel Model Yarışma” sına başvuru süreci sona erdi.

1 Temmuz 2019 tarihinde başlayan “Bu problemi çözmeye enerjin var mı?” sloganıyla başlattığımız yarışmaya hem akademi hem de özel sektörden 89 takım başvurmuş olup bunların yüzde 11’i kurumsal, yüzde 20’si akademi ve yüzde 69’u bireysel olarak gerçekleşti.

Uluslararası konferanslara katılım paketi, yayın bedeli ve para ödüllerinin yanı sıra yarışmada “jüri özel ödülü” ile yüksek lisans ve doktora seviyelerinde burs imkanı da sağlanacak.

Katılımcıların hazırladıkları modelleri 31 Ocak 2020 tarihine kadar www.enerjik.com.tr web sitesi içerisinde yer alan aşağıdaki linkten yükleme yapması gerekmektedir.

Değerlendirme Kurulu’nu alanında uzman akademisyen ve özel sektör katılımcılarının oluşturduğu yarışmada belirtilen kriterleri sağlayan en iyi matematiksel modeller, büyük ödül günü olan 24 Şubat 2020 tarihinde ilan edilecektir.

“Bu problemi çözmeye enerjim var!” diyen tüm yarışmacılarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eder, yarışmanın ülkemiz enerji sektörünün gelişimine katkı sağlamasını temenni ederiz.

 

Model Gönderme Linki : https://bit.ly/2rqIvjP

 

Önemli Not: Modelin anlatıldığı doküman ve MPS dosyasını oluşturan program (kod, exe vs.) tek bir sıkıştırılmış dosya formatında (.zip)  gönderilmelidir.

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri