DUYURULAR

A

Ramazan Bayramı Tatili Teminat Hesaplaması Hakkında Duyuru

Teminat Hesaplama Prosedürü kapsamında Gün Öncesi ve Gün İçi Piyasaları faaliyetleri için sunulması gereken teminat tutarı hesabında kullanılan ve son 30 günde ticari işlem onayı olan son “k” gününü ifade eden “k” sayısı iki günden uzun resmi tatiller için resmi tatil gün sayısının bir fazlasıdır.

Ramazan Bayramı tatili, 4-7 Temmuz 2016 tarihleri arasında olup mevcut durumda resmi tatilden önceki iş günü sunulması gereken teminat tutarı hesabında kullanılacak “k” günü sayısı 7 (yedi)’dir.

Bununla birlikte, Ramazan Bayramı tatiline 8 Temmuz 2016 Cuma gününün dahil edilmesine ilişkin olarak henüz resmi bir karar bulunmamaktadır. 8 Temmuz 2016 Cuma gününün resmi tatil olarak kabul edilmesi halinde hesaplamalarda kullanılacak gün sayısı ile ilgili ayrıca duyuru yapılacaktır.

1 Haziran 2016 tarihi itibariyle yürürlüğe giren Teminat Usul ve Esasların 7. maddesi kapsamında hafta sonu ve/veya resmi tatil gününden bir önceki iş günü saat 11:00’da ve 17:00’da olmak üzere iki kez teminat kontrolü yapılmaktadır. Konuya ilişkin olarak daha önce yaptığımız duyuruya https://www.epias.com.tr/duyurular/teminat-usul-ve-esaslarin-7-maddesi-kapsaminda-3-haziran-1700-gop-ve-gip-teminat-kontrolu-hakkinda-duyuru linkinden ulaşılabilir.

Bilgilerinize sunarız.

ELEKTRİK PİYASASI DUYURULARI

FİLTRELE

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri