DUYURULAR

A

Sayaç Okuyan Tüm Kurumların Dikkatine

Ölçüm Noktası Listeleme alanında Yapılan Değişikliklerin Sayaç İşlemleri Alanına Aktarılması

Ölçüm Noktası ve Sayaç İşlemleri kayıt/güncelleme ekranlarında değişiklik yapılmıştır. Yeni tasarıma göre ölçüm noktası listeleme alanından değişiklik yapıldığında, yapılan değişikliğin sayaç işlemlerine aktarılması için ekrandan dönem bilgisi istenecek ve belirtilen dönemden itibaren değişiklikler sayaç işlemleri alanına aktarılacaktır. Bu kapsamda Ölçüm Noktası Kayıt Formu’nda  (ONF.01) değişiklik yapılarak en son sütünün yanına “DÖNEM”  başlıklı  yeni bir sütun ilave edilmiştir. Değişikliğin yapılabilmesi için “DÖNEM” bilgisinin  AA-YYYY olarak  girilmesi (01-2016 gibi) gerekmektedir. Bu kapsamda sayaç işlemleri alanı güncellemeye kapatılmış olup her türlü güncelleme işleminin ölçüm noktası listeleme alanından yapılması gerekmektedir.

Ölçüm Noktası Kayıt Formu’na  (ONF.01) https://www.epias.com.tr/piyasa-kayit-sureci/dengeleme-ve-uzlastirma-sistemi-formlari/ linkinde yer alan “Serbest Tüketici İşlemlerine Ait Formlar” menüsünden erişilebilir.  

Web servis için :

“setSTOlcumNoktasiKaydet” web servis metodunu kullanarak Ölçüm Noktası kayıt/güncelleme isteğinde mevcut N ile başlayan parametrelere ek olarak N97 parametresi adı altında ‘YYYY-MM-DDT00:00Z’ formatında bir dönem bilgisi eklenmelidir. Bu parametre olmadan yapılan metot çağrılarında hata geri dönüleceği ve işlem yapılmayacağı için istemci yazılımların güncellenmesi önem arz etmektedir.

ELEKTRİK PİYASASI DUYURULARI

FİLTRELE

EPİAŞ MOBİL UYGULAMA

EPİAŞ Mobil uygulaması IOS ve ANDROID versiyonları yayında

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

BÜLTENLER

Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Bültenler

EPİAŞ EĞİTİMLER

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları Eğitimleri