A

Enerji Tanımlama Kodu (EIC)

Yerel Kod Sağlayıcı (LIO)

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. 17 Mayıs 2016 tarihinde Enerji Tanımla Kodu (EIC) verme yetkisini Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’den devralmıştır. Hali hazırda EPİAŞ Türkiye’deki tek Yerel Kod Sağlayıcı (LIO) konumundadır. Enerji Tanımlama Kodu (EIC) piyasa katılımcılarından belirli kriterlerdeki İletim Sistemi ekipmanlarına kadar geniş bir yelpazede verilebilmektedir. Yapısı itibariyle tekil bir kod olması ve verildiği teşekkül/oluşum’a özgü olması sebebiyle, özellikle ENTSO-E bünyesinde Elektronik Veri Değişimi (Electronic Data Exchange) iletişimi konusunda kullanılmakta ve büyük kolaylık sağlamaktadır.

EIC Dağıtımı

1) Değişim veya mevcut kodun iptali ile ilgili taleplerinizi iletişim bilgilerimizdeki adrese imzalı ve kaşeli olarak iletebilirsiniz.

2) Tarafımıza ulaşmasını takiben, talebiniz EPİAŞ tarafından değerlendirilecek ve Uluslararası Kod’lar için Merkezi Kod Sağlayıcı (CIO) ile iletişime geçilecektir.

3) Talebinizin değerlendirilmesi sonucunda ilgili bilgilendirme e-posta ile tarafınıza iletilecektir.

4) Yeni kodlar bu sayfada, uluslararası bir kod ise CIO’nun sitesinde yayımlanacaktır.

Talebinize ilişkin doldurmuş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan lütfen emin olunuz.

İletişim

EIC ile ilgili lio@epias.com.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz. Taleplerinizi lütfen aşağıdaki adrese postalayınız. Avrupa Yerel Kod Sağlayıcı (LIO) litesine ulaşmak için tıklayınız.

Esentepe Mah., Büyükdere Cad.

No: 199, Kat: 4-5, Levent-Şişli

34394, İstanbul